A podívali a povídali...

12.07.2020 10:01

Kdo? Přece naši malí Povídálci. Už jste o nich možná slyšeli! Povídálek se jmenovala zajímavá aktivita pořádaná MAP Vzdělávání na Mariánskolázeňsku, která si kladla za cíl rozvíjet komunikaci a řeč u dětí předškolního a mladšího věku. Aktivita probíhala po celý školní rok a s dětmi pracovaly zkušené logopedické asistentky, učitelky MŠ paní Jana Lukášková a Vladimíra Péterová. Celkem 12 dětí se pravidelně vždy v úterý scházelo v centru Domeček, kde pilně trénovaly a přitom se bavily. Stejně jako přes rok, tak i poslední setkání bylo zábavné. Na děti čekala cesta parkem pod oplatkárnou, která byla zakončena posezením v kavárně. Ale než si zasloužily děti zmrzlinu, musely splnit několik úkolů (poznávaly květiny, počítaly, fyzicky zdolávaly různé překážky, vtěsnaly se na jeden pařez). Odměna byla sladká jahodová! Na památku na Povídálka si ještě odnesly děti domů pamětní listy. Potom si je převzali rodiče. Většina vyjádřila ústně i písemně s aktivitou spokojenost a přání v Povídálkovi pokračovat. To bylo milé a potěšující jak pro organizátorku, paní Mgr. Janu Čížkovou, tak pro obě paní lektorky– logopedky. To byla zase sladká odměna pro ně a patří jim za to velké poděkování.

 

(Alena Hálová)