Bavorsko-český večer v Neualbenreuthu

06.10.2014 17:43
V pátek 3. října 2014 byli pozváni zástupci Svazku na „Kartoffelfest“, tedy Slavnost brambor do Neualbenreuthu, kde se konal již 12. ročník. Tato slavnost se stala již velmi oblíbenou a známou a každoročně ji navštěvuje více a více hostů.
V letošním roce byl připraven na zahájení slavnosti „Bavorsko-český večer“, tématem bylo tedy přátelství Bavorska a Čech a jeho program nabídl mimo jiné vystoupení folklorního souboru Marjánek z Mariánských Lázní. Vystoupení tohoto souboru sklidilo velký potlesk. Písničky, které Marjánek hrál, obecenstvo velmi oslovily, tanečnice vyzvaly k tanci místní obyvatele včetně starosty Neualbenrethu pana Meyera, a na závěr vzaly do kola i malé děti.
Bohatá kuchyně, jejímž hlavním chodem byly české knedlíky s hovězím masem, byla doplněna klasickými českými palačinkami, které připravovali zástupci Svazku – p. Hlínová, Peteříková a velkou pomocí jim byla paní Miroslava Trepková z Dolního Žandova. Během večera, který navštívilo více jak sto hostů, jsme připravili palačinky pro všechny, kdo měli chuť, pohostili jsme přátele ve stanu, kteří připravovali večeři a sladkou odměnu od nás dostali také účinkující ze souboru Marjánek.
Bavorsko-český večer se velmi vydařil a byl jednou z velmi pěkných součástí Slavnosti brambor. Ta pokračovala v neděli odpolednem plným zábavy, dobrého jídla a pití.
 
Přinášíme několik fotografií: