Cyklovýlet z Vysoké do Neualbenreuthu

07.07.2014 10:33

V sobotu 5. července 2014 jsme uspořádali cyklovýlet pod názvem "Přes hranice". Trasa vedla od kostela ve Vysoké přes Liščí farmu a Oldřichov do Neualbenreuthu v Bávorsku. Tam jsme si prohédli krajanské muzeum obcí Vysoká a Háj a po krátkém odpočinku jsme se vydali přes Altmugl a Nové Mohelno zpět na Vysokou.

Výletu požehnal farář otec Řehoř - popřál nám šťastnou cestu a den plný slunce. V Neualbenreuthu nás pozdravil starosta obce Klaus Meyer a pozdravit nás přijel i Franz Schöner z Mähringu, který s námi spolupracuje na přeshraničních projektech. Autory trasy byla Lucka Hraběová ze Staré Vody a starostka Eva Procházková.

Závěr dopoledne jsme strávili na Vysoké u ohně, posezení bylo milou tečkou za podařeným výletem.  Na podzim bychom chtěli připravit další výlet přes hranice.

 

Více podrobností, fotografií a dokumentů k projektu Vysoká najdete zde.