Návštěva geologického parku v Bärnau a krajinné výstavy v Tirschenreuthu

25.08.2013 19:32

V sobotu 24. 8. 2013 navštívili manažeři Svazku společně se starostkami některých našich obcí Historický park v obci Bärnau a také Krajinnou výstavu v Tirschenreuthu. Na obou místech doprovázel naši skupinu pan Franz Schöner, zastupitel obce Mähring. S touto obcí náš Svazek dlouhodobě spolupracuje a jen v letošním roce zrealizujeme díky jejich partnerství několik projektů podpořených z Cíle 3, Dispozičního fondu.

 

V Bärnau nás celým areálem provázel pan Benjamin Zeitler, který s Mariánskolázeňskem navázal v letošním roce bližší kontakt. Jeho výklad byl zaměřen jak na seznámení s historickými fakty ohledně života ve středověku, fungování geoparku, ale také financování a budoucí plány.

          

      

   

Více informací o Historickém parku v Bärnau naleznete na:www.historicky-park.cz/

 

V Tirschenreuthu nás pan Schöner doprovodil společně s českou průvodkyní na velmi krásnou krajinnou výstavou. Prohlédli jsme si spoustu krásně kvetoucích záhonů a zákoutí, zajímavá byla klášterní zahrada, nádvoří ve statku Fischhof i dětská hřiště.

Kolegyně neodolala a naslouchala zvukům přírody v útrobách speciálního kamene. 

 

    

Díky výletu jsme poznali sousední území, které je od nás vzdáleno jen několik kilometrů, a které je mnoha našim obcí velkou inspirací.