Návštěva partnerů BBInno v mikroregionu Mariánskolázeňsko

02.09.2013 09:46

Bavorsko-česká inovační aliance (BBInno) je spojením šesti obcí a sice Mähring, Bärnau a Plößberg z okresu Tirschenreuth a Flossenbürg, Floß a Georgenberg z okresu Neustadt/WN. Byla založena v březnu 2009 s úmyslem, navázat prostřednictvím spolupráce obcí přeshraniční kontakty, tyto podporovat a popohánět. Cílem je, v úzké síti se zainteresovanými občany, úřady, spolky, organizacemi a církvemi ve středu Evropy posunout dopředu celý region v přeshraničním rozsahu. Vedle těžišť jako jsou turistický ruch, hospodářství, energie a příroda je pro BBInno důležitý též mezilidský faktor. Aby byl vnímán jako region uprostřed Evropy, chce BBInno vystupovat a artikulovat se jako společný turistický a hospodářský prostor. Přitom BBInno sází na nové struktury a na zapojení přeshraničně již aktivních aktérů z členských obcí.  

 

V sobotu 31. srpna 2013 navštívili hosté z organizace BBInno Mariánskolázeňsko.  Zástupce Svazku připravil pro návštěvníky program, během kterého navštívili město Mariánské Lázně, okolí zámku Kynžvart, koncert muzikálových melodií v ruině kostela sv. Jana Křtitele ve Vysoké, místní části obce Stará Voda a večer patřil návštěvě 15. výročních slavností obce Drmoul.

Návštěvy se zúčastnilo více jak dvacet zástupců a občanů příhraničních bavorských obcí. Většina z nich již Mariánské Lázně nebo jejich okolí navštívila, tentokrát však pro ně bylo připraveno průvodní slovo – krátce o historii, ale hlavně o současnosti, o životě v obcích, o problémech, se kterými se naše obce potýkají.  Četnými dotazy se hosté zajímali o způsob práce jednotlivých obcí a hlavně o spolupráci mezi obcemi v rámci mikroregionu.

Toto setkání bylo dalším pokračováním již velmi dobrých a častých kontaktů obcí na obou stranách česko-bavorské hranice, a to nejen na úrovni zástupců obcí, ale také občanů.