Obnova Štolní kyselky - čištění odtoku pramene

19.08.2013 15:34

Ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Mariánskolázeňsko se podílíme na obnově téměř zaniklého pramene Štolní kyselka v obci Drmoul pod Panským vrchem. Ve čtvrtek 15. 8. 2013 byl za pomoci dobrovolníků vyčištěn odtok pramene do nedalekého potůčku. Odtok pramene sice existuje, ale byl po několika letech zanesený zeminou a zarostlý plevelem. Ve vykopané stružce nyní opět teče čistá pramenitá voda. Nyní bude následovat oprava jímání pramene členy Svazu ochránců přírody a na podzim bude pramen přikryt novou dřevěnou stříškou.

 

Více informací najdete na:   www.marianskolazensko.net/nase-projekty/obnova-stolni-kyselky/

 

  

 

Projekt Obnova Štolní kyselky podpořila Nadace Partnerství v rámci grantové výzvy Nestlé Pro vodu v krajině 2013