Projekt "Společná výsadba zeleně" končí

08.10.2013 15:32

Sobota 5. října byla věnována poslední výsadbě zeleně, a to v obcích Tři Sekery a Drmoul. V těchto obcích se přišlo podívat a pomoci velké množství místních obyvatel - dospělí i děti. Společně s hosty z okolních obcí a z partnerské obce Mähring (Bavorsko) bylo zasazeno šedesát keřů v centru obce Tři Sekery a devadesát keřů a dva stromy v obci Drmoul. V obou obcích si připravily děti z místních škol či školek krátký kulturní program - písničky a tanečky s tématikou podzimních prací, rostlin a květin. V obou obcích si lidé prohlédli výstavu fotografií, sestavenou z fotek dodaných obyvateli Mariánskolázeňska na téma "Zeleň v obci, kde žijeme". Při bohatém pohoštění lidé diskutovali nejen nad výsadbou, ale i nad tématy, která zajímala obyvatele obou stran hranice - živé rozhovory byly vedeny i se zahraničními hosty.

 

Více informací naleznete na: www.marianskolazensko.org/spolecna-vysadba-zelene/

K projektu připravujeme závěrečnou tiskovou zprávu.

 

 

 

 

Projekt je spolufinancován Evropskou unií z Evropského fondu pro reginální rozvoj

Investice do Vaší budoucnosti

 

Das Projekt ist mitfinanziert durch die Europäische Union aus dem Europäischen Fonds

für regionale Entwicklung

Investition in Ihre Zukuft