Smlouva o partnerství a vzájemné spolupráci na Mariánskolázeňsku

03.02.2012 09:08

Dne 18. ledna 2012 byla mezi Mariánskolázeňskem, dobrovolným svazkem obcí a Městem Mariánské Lázně podepsána Smlouva o partnerství a vzájemné spolupráci na Mariánskolázeňsku. Smlouva tak navazuje na několikaletou neformální spolupráci obou subjektů.
Dobrovolný svazek venkovských obcí mikroregionu Mariánskolázeňsko sdružuje obce v okolí Mariánských Lázní:Dolní Žandov, Drmoul, Lázně Kynžvart, Stará Voda, Trstěnice, Tři Sekery, Valy, Velká Hleďsebe a Vlkovice.

Předmětem a cílem této smlouvy je vzájemná spolupráce v oblasti Mariánskolázeňska a zajištění všeobecného rozvoje tohoto území s cílem navázání dlouhodobého partnerství jako základu další spolupráce.

Partnerství je vnímáno jako rovnocenné podílení se na analýzách a studiích, sdílení společné vize týkající se rozvoje regionu, sdílení informací o možných rozvojových projektech, hledání společných řešení, kvalitní komunikace a koordinace rozvoje, výměny know-how při řešení rozvojových projektů, včetně sdílení informací a zkušeností.