Úspěšné oslavy 140 let výročí trati Plzeň – Cheb

06.10.2012 21:51

V pátek 28. září 2012 proběhly oslavy Dne železnice i v našem mikroregionu. Za přímé účasti města Lázně Kynžvart, obcí Lipová, Dolní Žandov, Valy a Velká Hleďsebe.  U příležitosti oslavy byl vypraven speciální vlak, který postupně projížděl trasou Plzeň - Cheb a zastavil mimojiné ve stanicích Lipová u Chebu, Dolní Žandov, Lázně Kynžvart a Valy. S vyjímkou obce Lipová jsou zmíněné obce členem Mariánskolázeňska, dobrovolného svazku obcí, takže účast Svazku byla přirozená. Manažeři Svazku, ve spolupráci s Mariánskolázeňskem, o.p.s. a MAS 21, o. p. s. vytvořili pro tuto akci omalovánky se stylizovanou trasou vlaku, včetně označení jednotlivých zastávek razítkem vagonu s barevným rozlišením. Na jednotlivých zastávkách vlaku byly omalovánky rozdávány dětem.
Vysoký počet účastníků, zejména v Lázních Kynžvart a v Dolním Žandově, překvapil všechny zúčastněné. Všcihni manažeři Svazku, Mariánskolázeňska, o.p.s. i MAS 21, o.p.s. měli plné ruce práce, aby v jednotlivých zastávkách podělili všechny děti.   
V každé ze zmíněných zastávek byl zároveň připraven originální kulturní program, který připravili ostatní partneři akce.

 

Plakát oslavy

Omalovánky mašinka

Trasa vlaku

Razítko