Deskové hry podruhé!

16.03.2020 20:56

Deskové hry trochu jinak - podruhé

Ve středu 19. února 2020 zasedlo celkem 24 žáků z 5 škol na Mariánskolázeňsku k deskovým hrám v prostorách Domova Mládeže ML, aby si vyzkoušeli trpělivost, štěstí a taky bystrost svých hlaviček. Tentokráte to byli žáci 2. stupně základních škol. Žáci 1. stupně v deskových hrách soutěžili v tomto školním roce již v říjnu. A v čem přišli soutěžit nyní?  Bylo to Pexetrio, Piškvorky, Dobble, Vrhcáby, Lodě a jako zcela dobrovolná aktivita matematická hra ABAKU (rozvíjí logické myšlení a představivost). To vše připravil tým pracovnic MAP Vzdělávání na Mariánskolázeňsku pod vedením paní Mgr. Jany Čížkové. Celá soutěž proběhla za pomoci pedagogických pracovníků, kteří své týmy doprovázeli. Soutěž přišel podpořit i pan místostarosta Mgr. Miloslav Pelc. Tentokráte byla aktivita připravena pro žáky ze 6. a 7.tříd ZŠ se speciálními vzdělávacími potřebami. Dopoledne uteklo jako voda a všichni se po celou dobu opravdu bavili, všechny týmy hrály s velkou chutí a sportovním nasazením. A jak to dopadlo? Na 1. místě se umístila dvojice ze ZŠ Velká Hleďsebe – Filip Dvořák a Jan Šplíchal, na 2. místě to byli žáci ZŠ Úšovice – Lukáš Skala a Mariana Ciroková a 3. místo obsadila dvojice opět ze ZŠ Velká Hleďsebe – Sára Chmelařová a Jan Kryštof.  Ale nutno podotknout, že všechny výsledky byly velmi vyrovnané. Medaili, diplom a malou pozornost si odnesli domů spolu s pocitem příjemně stráveného dopoledne všichni ostatní. Na závěr, při krátkém zhodnocení akce, si žáci odhlasovali, že by takto strávit den chtěli nejméně ještě jednou!

(PaedDr. Alena Hálová, projektový manažer MAP)