Devadesát minut smíchu

23.10.2020 08:52

…a nejen to! Příběh, který všechny přítomné rozesmál, dojal, ale i zahřál u srdce – „Rapper“. Autorskou hru režiséra a scénáristy Jakuba Nvoty, kterou ušil přímo na tělo herci Martinu Trnavskému, shlédlo 15. září 2020 téměř plné Městské divadlo Mariánské Lázně. Účastníky byli pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci škol Mariánskolázeňska, zástupci zřizovatele i někteří starostové. Hru obdrželi jako „opožděný dáreček“ ke Dni učitelů od pracovníků MAP Mariánskolázeňsko. Byl to také milý návod, jak překonat s trochou nadsázky vyhoření ve školství. Kam až dostala učitele chemie a hudební výchovy láska k hudbě a touha učit se? No přeci stát se rapperem. Život je holt plný překvapení a zvratů. Představení jistě mnohé naladilo na veselou a optimistickou vlnu. A to je zejména v dnešní době potřebné. Kromě pohledu na Martina Trnavského se mohlo oko diváka potěšit tancem krásných dívek znalých hip-hop, moderní gymnastiku a moderní tance vůbec. Tato hořkosladká komedie plná excelentního zpěvu i tanečních výstupů potěšila jistě všechny přítomné. A to je moc dobře! 

(Alena Hálová)