Druhé Žehnání vína na Vysoké

30.12.2014 20:00

V sobotu 27. prosince 2014 se sešli příznivci kostela sv. Jana Křtitele ve Vysoké, místní části Staré Vody, již ke druhému žehnání vína apoštola sv. Jana. Otec Řehoř z římskokatolické farnosti Mariánské Lázně připravil zajímavý proslov, díky němuž měli přítomní možnost seznámit se s tradicí žehnání vína v den svátku sv. Jana.

Odpoledne přišli na Vysokou strávit nejen občané obcí Mariánskolázeňska, z Chebu, Stříbra, Prahy, ale také hosté z nedalekých bavorských obcí Mähring, Neualbenreuth a Waldsassen. Vánoční atmosféru podpořilo i drobné sněžení a nabídka pohoštění v podobě horkého čaje či svařeného vína.

 

V pondělí 29. 12. 2014 vyšel článek o tomto setkání v Mladé Frontě DNES, naleznete jej ke stažení zde.

 

 

 

Další informace k projektu naleznete zde.

 

 

 

 

Projekt opravy ruiny kostela ve Vysoké byl podpořen prostředky Evropské unie v programu Přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika - Svobodný stát Bavorsko 2007 - 2013.