I když dál, jsme si blíž!

16.05.2020 20:11

Člověk je bytost sociální a příroda ho obdařila navíc i mluvou, a tak toho co nejvíce využívá. Někteří lidé jsou i velmi kontaktní, mají potřebu se scházet, povídat si a sdělovat informace. Pro někoho je sdělování dokonce životně důležité. A jak pravila jedna moje velmi dobrá známá, informace, která se nedá posunout, není informace. Proto se stalo naším hlavním mottem v této „koronavirové době“ – SDÍLENÍ.

 Realizátoři MAP II Vzdělávání na Mariánskolázeňsku se tohoto úkolu zhostili rychle a domníváme se, že efektivně. Našli jsme společné médium pro SDÍLENÍ a nabídli ředitelkám a ředitelům škol a všem aktivním členům pracovních skupin MAP sdílet své dojmy a zkušenosti, jak pracují se žáky v době uzavřených škol.

V dubnu a květnu 2020 bylo uskutečněno celkem 8 videokonferencí na nejrůznější témata, kterých se zúčastnilo celkem 65 pedagogů ze škol Mariánskolázeňska. Společně jsme zjistili, že tato doba přinesla i svá pozitiva. Rozhodně se jednotlivci – pedagogové i ředitelé takzvaně „posunuli“ směrem sami k sobě a naučili se spoustu nových věcí, a také zjistili, že některé věci nejsou tak důležité a jiné naopak.

Ale nejdůležitější ze všeho je, že všechna naše „setkání“ byla spontánní a zcela dobrovolná!    I když jsme relativně daleko od sebe, jsme si určitě blíže. A to je na celé věci tak krásné!

Alena Hálová, manažer MAP II Vzdělávání na Mariánskolázeňsku