Martin Luther King a spirituály, písně osvobození

26.05.2020 12:15
Vážení přátelé,
 
srdečně Vás zveme na česko-německý workshop Martin Luther King a spirituály, písně osvobození, který se bude konat v Silberbachu ve dnech 16. - 18. října 2020.
 
Bude samozřejmě profesionálně tlumočen. Lektorkou bude paní Flois Knolle Hicks , hudebnice a sbormistryně afroamerického původu, která má velké zkušenosti s vedením workshopů s gospely a spirituály a nabízí živoucí seznámení
s touto hudbou. Asistovat jí bude Alexandra Benešová, vedoucí ašského smíšeního sboru Chorus Egrensis, který na workshopu vystoupí se svým koncertem.
 
Hudební styl spirituálů je silně ovlivněn českým skladatelem Antonínem Dvořákem, jenž vyučoval svého času v New Yorku i „černošské“ muzikanty, kteří adaptovali jeho hudební estetická představení. Poselství Martina Luthera Kinga o spravedlnosti a míru tvoří spolu se spirituály jednotu.
 
Více informací v pozvánce, ke stažení zde.