Na chvíli tvůrcem komiksů

19.02.2020 09:27

Komiksy a komiksové příběhy a postavy jsou u našich dětí stále populárnější. Taky proto zavítal do Mariánských Lázní již po několikáté autor komiksových příběhů a scénárista, pan Daniel Vydra. Setkání se příhodně konalo na místě nejvhodnějším, v Městské knihovně Mariánské Lázně. Tentokráte ve dnech 10. a 11. února 2020 měli tu čest společně s autorem pracovat žáci 6. a 7.tříd Základní školy Úšovice a Základní školy JIH. Dozvěděli se mnoho zajímavého o tvorbě, vzniku a průběhu samotných komiksů. Žáci si následně zkusili, jak to není úplně jednoduché takový příběh vytvořit. A dokonce většina skupin si i ráda takový příběh při závěrečné prezentaci zahrála. Stanovený čas pro komiksový workshop rychle uplynul a žáci si své příběhy mohli odnést domů spolu s pěknými zážitky. Projetová manažerka MAP v rámci organizování svých aktivit také zorganizovala v odpoledních hodinách workshop i pro pedagogy. Škoda, že takový zájem jako ze strany žáků u pedagogů nebyl, ale všichni přítomní si to opravdu užili a nabízenou možnost využití komiksu ve výuce jistě kreativně zužitkují. Děkuji nejen realizačnímu týmu MAP za organizaci, ale také vedení knihovny za milé prostředí a příjemné zázemí. Tak někdy s komiksem zase naviděnou!

 

(Alena Hálová, projektový manažer MAP)