Návštěva ředitele Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje

14.10.2013 18:37

Ve čtvrtek 10. října 2013 nás navštívil na naše pozvání ředitel záchranné služby Karlovarského kraje MUDr. Roman Sýkora, Ph.D. Pozvali jsme ho na jednání výkonné rady, kde byli přítomni všichni starostové mikroregionu Mariánskolázeňsko, aby nám objasnil situaci s rozmístěním jednotek záchranné služby v mikroregionu Mariánskolázeňsko. Mezi občany obcí se rozšířila zpráva, že stanoviště záchranné služby v Mariánských Lázních bude zrušeno. 

Pan R. Sýkora nám krátce popsal situaci v organizaci rozmístění stanovišť rychlé záchranné pomoci. V současné době došlo k novému rozmístění vozů rychlé zdravotnické pomoci, které jsou doplňovány osobními vozidly rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému, což znamená, že území obcí Mariánskolázeňska je pokryto dvěma sanitkami a osobním vozem s lékařem ze stanoviště Cheb, dále dvěma sanitkami z Mariánských Lázní a osobním vozem s lékařem z Teplé. K reorganizaci rozmístění sanitních vozů a vozů s lékaři došlo z důvodu optimalizace pokrytí území rychlou lékařskou pomocí tak, aby byla dostupná v závazně určeném čase a kvalitě.