„Od Adventu do Vánoc“ již po čtvrté

21.12.2021 11:21

Rok se s rokem sešel a blíží se Vánoce. Symbolem Vánoc je pro každého krásně nazdobený stromeček. Mariánskolázeňsko, dobrovolný svazek obcí, připravil v rámci projektu  MAP Vzdělávání na Mariánskolázeňsku již po čtvrté pro děti z mateřských škol, a nejen pro ně, možnost si stromečky vlastnoručně ozdobit a aktivitu nazval ROZSVIŤME STROMEČEK. Tentokrát v prostorách dolní kolonády u Ferdinandova pramene, prostory poskytla ENSANA HEALTH SPA HOTELS a energii na rozsvícení poskytl spolek ŠVIHÁK z.s.. Celkem 16 voňavých borovic, které věnoval pro tyto účely pan ing. Jan Růžička (HBR), stojí krásně nazdobených i nasvícených po celé délce kolonády. A my všichni doufáme, že tam vydrží až do 2. 1. 2022. Určitě přijďte nasát vánoční atmosféru. Stojí to za to.

 

A jak to letos probíhalo? Za přísného dodržování bezpečnostních a hygienických pravidel. Každá mateřská škola zvlášť si stromeček ozdobila a děti zazpívaly připravené koledy. Ty vzdálenější MŠ přivezl autobus, jiné přišly pěšky. Tentokrát bez sněhu, přesto s velkou radostí a nadšením, odcházely děti i paní učitelky domů. A my věříme, že děti pozvou rodiče i prarodiče, aby se právě na ten JEJICH stromeček přišli podívat. A čí stromky na kolonádě stojí? MŠ Stará Voda, MŠ Trstěnice, MŠ Vora, MŠ Klimentov, přípravná třída ze ZŠ JIH, MŠ Tři Sekery, MŠ Drmoul, přípravná třída ZŠ Úšovice, ZŠ Vítězství, MŠ Léčebné lázně Lázně Kynžvart, MŠ Velká Hleďsebe, MŠ Hlavní, MŠ Křižíkova, MŠ Dolní Žandov, Lesní MŠ Čtyřlístek a jeden za MŠ v karanténě si nazdobilo Mariánskolázeňsko. Celou akci nachystaly a s MŠ strávily příjemné chvíle od 14. 12. do 16. 12. 2021 Jana Čížková, Lucie Jungová a Alena Hálová. Přejeme všem hodně radostné a pohodové Vánoce, krásné chvíle se svými nejbližšími a do roku 2022 pevné zdraví a víru v lepší časy.

 

Za realizační tým Alena Hálová