Poznejme okolí obce Drmoul

30.04.2014 09:36

 

Toto je název projektu, který připravila obec Drmoul v rámci programu Dispozičního fondu Cíl3 Česká Republika - Svobodný stát Bavorsko 2007 - 2013. Cílem projektu je prohloubení přátelských vztahů s příhraničními obcemi Bavorska, partnerskou obcí tohoto projektu je obec Neualbenreuth. 

Na neformální setkání - turistickou vycházku do blízkého okolí obce Drmoul byli pozváni obyvatelé obce Drmoul, dalších členských obcí a příhraničních obcí z Bavorska. Na vycházce po zajímavostech Panského vrchu si hosté prohlédli rozhlednu, židovský hřbitov, naučnou stezku Cech sv. Víta. Během vycházky bylo zajištěno průvodní slovo v českém i německém jazyce. 

Přátelské setkání bylo zakončeno opékáním buřtů u ohně u Panské rozhledny, příjemnými rozhovory účastníků a plánováním dalších společných akcí českých a bavorských obcí.

Informace k projektu naleznete zde.