Pozvání na pouť do Ovesných Kladrub 10. 8. 2014

05.08.2014 08:34
V neděli 10. srpna 2014 se jako každoročně koná v Ovesných Kladrubech Svatovavřinecká pouť. 
Slavnosti začínají již o sobotním večeru 9. srpna 2014, kdy je v místním hostinci „Pod Sv. Vavřincem“ pořádána pouťová taneční zábava - od 20.00 hod. tu k tanci i poslechu zahraje skupina PENTABAN a účastníci si užijí i půlnoční překvapení. Samotná pouť bude zahájena v neděli 10. srpna 2014 ve 13 hod., stejně jako vloni, Privilegovaným měšťanským sborem ostrostřelců ze Stříbra. Poté budou otevřeny pouťové řemeslnické a prodejní stánky a ostrostřelci budou bdít nad dodržování mravů a zákonů po celou dobu slavnosti. Kovářský mistr rozpálí  svou výheň a opět dohlédne – letos již počtvrté - na jedinečnou a nevídanou soutěž, která nemá obdoby v  žádné zemi evropské unie – hod osmikilovou kovářskou palicí. Soutěž bude vyhlášena s otevřením stánků a bude se prolínat celým odpolednem. Budou otevřeny také nejrůznější tvůrčí dílny pro děti i dospělé – s výrobou svíček, zdobením perníčků, drobnými výrobky z textilu, předením atd. Další stánky nabídnou tradiční řemeslné zboží - keramiku, proutí, květiny, dekorace - vazby suchých květů, šperky, ruční textilní výrobky; dále perníky, bylinky, koření, cukrová vata nebo i sýry z Biofarmy Belina. Děti pak určitě potěší opravdový pouťový dřevěný kolotoč. V obecním stánku si budete moci zakoupit kromě již známé knihy o Ovesných Kladrubech také nové ovesnokladrubské suvenýry. Ve 13.30 vystoupí taneční uskupení „Vesnický mažoretky z Nového Kostela“ a návštěvníci pouti opět po roce ochutnají  koláče z rukou místních paní a dívek, aby  mohli porovnat, jestli se jim povedly tak dobře jako v předchozích letech. Po skončení Mše svaté (začíná v místním kostele Sv. Vavřince v 15 hod.) v 16.00 provedou hasiči z Teplé atraktivní ukázku vyproštění zraněných z havarovaného vozidla a v 16.30 tradičně vystoupí skupina historického šermu Militis z Plzně, která je již neodmyslitelnou stálou atrakcí ovesnokladrubské pouti od počátku její novodobé, letos již osmileté tradice. Program zakončí mistr kovářský, který vyhlásí vítěze soutěže a předá jim originální ceny. Prostě to všichni roztočíme – přadlenka kolovrátek, kolotočář kolotoč, šenkýřka pípy – a vy všichni můžete s námi. Kromě toho si můžete  dopřát si i něco k zakousnutí z grilu, ať už kus masa, nebo třeba oblíbený špekáčkový špíz Vavřineček. Ovesné Kladruby se tak i letos 10. srpna opět stanou zajímavou zastávkou na nedělním výletě krásnou krajinou, ať už na kole po cyklostezce, nebo vláčkem po karlovarské trati. Vlak z Mar. Lázní odjíždí ve 12.25 (v O.K. 12.44), případně ve 14.28 (v OK 14.47). Domů do Mariánek vás odveze v 18.14 (v M.L. 18.31) nebo ve 20.32 (v M.L. 20.49). Všichni jste srdečně zváni - Ovesné Kladruby se těší na vaši návštěvu.