Pozvánka na 2. ročník festivalu Lebendes Grenzland - Živé pohraničí 2020

26.06.2020 16:29
Vážení a milí přátelé klasické hudby,
 
srdečně Vás zdravím a dovolte mi tímto emailem pozvat Vás na koncerty 2. ročníku česko-německého festivalu 
Lebendes Grenzland - Živé pohraničí 2020, které se konají v našem kraji, na Mariánskolázeňsku a Chebsku.
Vzhledem k epidemii jsme program festivalu museli vylaďovat do poslední chvíle, ale myslím si, že nakonec můžeme nabídnout velice zajímavé koncerty se skvělými umělci.
Zahajovací koncert festivalu se koná 2. července v Mariánských Lázních a půjde o koncert jedinečný, neboť se dirigentské taktovky ujme světoznámý český umělec Radek Baborák, který zároveň v rámci koncertu zahraje i na lesní roh, kterým se právě po celém světě proslavil a je stále vyhledávaným sólistou všech předních orchestrů celého světa a vyhledávaným hudebním partnerem těch nejslavnějších osobností ve světě klasické hudby.
Na koncertě vystoupí i náš mladý houslový virtuóz Jiří Vodička, který je koncertním mistrem České filharmonie.
Na závěrečném koncertu festivalu, 17.7., se zase ujme taktovky fenomén české klasické hudby, pan Petr Altrichter, který je opět vyhledávanou veličinou české kultury v mezinárodním měřítku. Za zmínku určitě stojí, že byl dlouholetým šéfdirigentem Královské filharmonie v Liverpoolu a Symfonického orchestru Hl.m.Prahy FOK.
Náš festival ale navštíví i místa, která se obnovují, nebo se k obnově připravují. Chceme těmito koncerty na tato místa v našem kraji upozornit a pomoci dobrovolným vstupným na jejich obnovu i finančně přispět.
V přílohách naleznete všechny koncerty letošního festivalu.
 
Mottem festivalu je: ....hudba léčí a usmiřuje....Musik heilt und versöhnt....
 
 
                               S úctou a s přáním všeho dobrého Milan Muzikář, ZSO Mariánské Lázně, pořadatel festivalu