Pozvánka na pochod - Stebnický potok

30.07.2014 11:14

Dobrovolný svazek obcí Mariánskolázeňsko navázal kontakt se spolkem Život na Dyleň, který byl založen za účelem obnovy historických objektů v okolí Dyleně a rozvoje turistiky v této krásné oblasti Českého lesa. Na první schůzce, která se konala 15. července 2014 v sídle Svazku, se seznámili zástupci obou organizací a vzájemně informovali o své činnosti. Protože vrch Dyleň leží v území, kde působí náš Svazek, domluvili jsme se na spolupráci, která bude na začátku spočívat ve vzájemné propagaci pořádaných akcí. Do budoucnosti plánujeme také setkání s představiteli příhraničních obcí v Bavorsku a spolupráci na společných projektech.

Spolek Život na Dyleň je velmi aktivní a pro své příznivce pořádá cyklistické a turistické výlety, v zimě bude upravovat běžecké stopy v okolí Dyleně. V létě 2012 bylo dokončeno budování naučné stezky Stebnický potok, která zpřístupnila veřejnosti zajímavé lokality a místa v území, kde v nedávné době stály zajímavé stavby a existovaly dnes již zaniklé obce. 

 

V letošním roce se koná již třetí ročník pochodu k výročí otevření této naučné stezky, a sice v sobotu 30. srpna 2014. Tímto vás zveme na turistický pochod, kterým můžete příjemně zakončit letošní prázdniny.

 

Pozvánka ke stažení je zde.