Pozvánka na vysvěcení místa pro setkávání ve Vysoké - kostel sv. Jana Křtitele

06.11.2013 15:50

Chceme pozvat všechny obyvatele členských obcí Dobrovolného svazku obcí Mariánskolázeňsko na slavnostní vysvěcení prostoru pro společná setkávání - kostela sv. Jana Křtitele ve Vysoké, který se podařilo opravit díky podpoře Evropské Unie, programu Přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika - Bavorsko 2007 - 2013.

Opravený kostel nyní bude fungovat sice ne jako kostel v pravém slova smyslu, ale jako místo pro setkávání lidí - u příležitosti kulturních programů, bohoslužeb, meditací.

Podařilo se nám zachránit jednu z památek v našem okolí, která bohužel utrpěla újmu díky poválečnému vývoji v našem kraji. Chtěli bychom tento kostel zachovat jako důstojnou připomínku naší historie a jako současný stánek usmíření, kultury a setkávání.

 

Pozvánka na vysvěcení bývalého kostela ve Vysoké

Einladung zur Weihe in Maiersgrün

Bližší informace k projektu najdete zde