Zveme vás na setkání na hranicích a návštěvu Neualbenreuthu

09.06.2015 09:16
Chtěli bychom pozvat všechny spoluobčany mikroregionu Mariánskolázeňsko na zajímavou komunitní akci, pořádanou v rámci projektu "Společná cesta".
Tento projekt realizujeme ve spolupráci s bavorskou obcí Neualbenreuth a jednou z aktivit je vybudování tzv. meditačních - myšlenkových míst v obcích našeho regionu a v partnerské obci Neualbenreuth. Tato místa se nacházejí v obcích Dolní Žandov, Drmoul, Lázně Kynžvart, Stará Voda - Sekerské chalupy, mezi obcí Tři Sekery a jejich místní částí Krásné, dále v obci Trstěnice, Valy a dvě místa v obci Velká Hleďsebe - u potůčku Schlotzerbach a v místní části Klimentov. Na bavorské straně pak byla vybudována meditační stezka, která má počátek v obci Neualbenreuth a krásným údolím pokračuje do obcí Hardeck a Maiersreuth. Pomyslná spojnice těchto míst je na hranici mezi Českou republikou a Bavorskem, přesněji mezi obcemi Mýtina a Neualbenreuth. Zde se nalézá hraniční přechod pro pěší a toto místo jsme vybrali jako symbolické propojení našich území, nejen geografické, ale také jako symbol opět oživených a fungujících vztahů mezi Českou republikou a Bavorskem - Německou spolkovou republikou.
 
Pro seznámení obyvatel obou regionů (Mariánskolázeňska a IKomStiftland) s projektem a s částích míst jsme připravili setkání na hranici a pěší výlet na stezku v Neualbenreuthu. Toto setkání se koná v sobotu 20. června 2015. Účastníci se sejdou v obci Mýtina, která leží v blízkosti státní hranice. Nad obcí u bývalé roty je vhodné místo pro parkování, odkud budeme pokračovat pěšky na hranici (ca. 1 km), kde se setkáme s našimi bavorskými sousedy. Poté následuje odjezd autobusem na konec obce Neualbenreuth, kde začíná "Gedankentalpfad" - "Stezka zamyšlení". Tuto stezku, která vede krásnou přírodou, údolím potůčku "Muglbach", si prohlédneme pěšky (4 km) a navštívíme na ní celkem pět odpočinkových míst. Na konci stezky v obci Maiersreuth je připraveno malé pohoštění a poté následuje odjezd autobusem zpět na hranici, odkud dojdeme opět pěšky do obce Mýtina. Samozřejmě, že je možné z Maiersreuthu jít pěšky zpět až do České republiky (celkem zpáteční cesta ca. 10 km). Celý výlet je možné absolvovat i na kole, pouze část cesty mezi Mýtinou a hranicí je trochu hůře sjízdná - je zpevněná kamením.
Po celou dobu výletu je zajištěný doprovod a průvodcovské informace.
 
Zveme Vás tedy na návštěvu k sousedům a "společnou cestu" údolím po  stezce Gedankentalpfad.
 
Pozvánka i s popisem cesty do Mýtiny je ke stažení zde.
 
Více informací k projektu naleznete zde.