Setkání na Slatině

21.07.2014 14:18

V sobotu 18. července proběhlo v bývalé obci Slatina / Lohhäuser setkání původních obyvatel, které se koná každoročně již od roku 2003, kdy bylo uzavřeno partnerství bývalých obyvatel Slatiny s obcí Mähring. Tyto obce obě leží v těsné blízkosti hranic mezi Českou republikou a Bavorskem, v minulosti - před 2. světovou válkou - se obyvatelé vzájemně navštěvovali, v sousedních obcích pracovali a chodili do kostela, nezřídka uzavírali sňatek. Obec Mähring, s níž Dobrovolný svazek obcí Mariánskolázeňsko spolupracuje jak při realizaci projektů, tak při uspořádání rozmanitých kulturních, sportovních i společenských akcí, podporuje činnost bývalých obyvatel Slatiny. V budově bývalé radnice v Mähringu bylo zřízeno malé muzeum. 

 

Tisková zpráva ze setkáníi 18. 7. 2014

 

Přinášíme několik fotografií z tohoto setkání.