Slatinský běh

06.10.2014 19:34
Na první říjnovou sobotu připravil Dobrovolný svazek obcí Mariánskolázeňsko 1. ročník přeshraničního "Slatinského běhu".
Pokusili jsme se vytyčit pro běžce zajímavou trasu, která nebyla úplně jednoduchá, výškový profil sliboval trochu námahy při běhu po signálce, a zpestření ve formě tří disciplín - hodu granátem, střelbě ze vzduchovky a plazení "pod hraničními dráty". Start a cíl běhu byl na území bývalé obce Slatina u altánku, trasa byla dlouhá 5 km, zhruba polovina vedla po českém území a druhá polovina po území sousedního Bavorska, obce Mähring.
 
Protože se v tuto sobotu konalo jak v českém, tak bavorském příhraničí více zajímavých akcí, počet běžců byl poměrně malý, diváci převažovali, ale alespoň jsme tak měli možnost nasbírat cenné zkušenosti s organizací takovéto sportovní akce. 
 
Zde přinášíme výsledky běhu:
 
Jméno Obec Čas Místo
Podzimek Tomáš Valy 00:27:52 1.
Strnad David Valy 00:34:57 2.
Hrdličková Marta Tři Sekery 00:41:15 3.
Zeitler Benjamin Plössberg 00:44:14 4.
Lárová Marie Tři Sekery 00:49:51 5.
Procházková Eva Stará Voda 00:56:00 6.
Procházková Eva ml. Stará Voda 01:03:24 7.

                                Všem běžcům srdečně gratulujeme.

Samozřejmě - jak už je u nás zvykem - účastníky čekalo během závodu pohoštění ve formě výborného guláše, kávy, čaje a moučníku. 

Chceme touto cestou poděkovat všem, kteří nám s organizací Slatinského běhu pomohli: starostům obcí Stará Voda - Evě Procházkové, Valů - Quido Vlkovi, Velké Hleďsebe - Bohumilu Kovaříkovi a Tří Seker - Dagmar Strnadové, záchranné službě Royal Rangers, která naštěstí nemusela zasahovat, ale postarala se o dobrý pocit bezpečí; dobrovolníkům, kteří zajišťovali službu u startu/cíle a u jednotlivých disciplín; zastupiteli obce Mähring Franzovi Schönerovi, který pomohl s organizací na bavorské straně a všem závodníkům, kteří našli odvahu v říjnovém sobotním dopoledni včas vstát a proběhnout se. Závodníci hodnotili akci velmi pozitivně, což nás podpořilo v chuti připravit druhý ročník běhu. Ve spolupráci s bavorskou stranou plánujeme další běh na září roku 2015, čímž se už teď těšíme na zajímavý den se sportem a zábavou.
 
 
 
Start a cíl Slatinského běhu
 
David Strnad
 
Eva Procházková ml.
 
Benjamin Zeitler
 
Marie Lárová
 
Marta Hrdličková
 
Eva Procházková
 
Tomáš Podzimek
 
Záchranná služba Royal Rangers
 
Pohoda po závodě
 
 
Další fotografie naleznete také na neoficiálních stránkách obce Tři Sekery: zde