Společná výsadba zeleně probíhá

18.09.2013 15:56

Dobrovolný svazek obcí Mariánskolázeňsko je nositelem projektu "Společná výsadba zeleně", v jehož rámci budou v členských obcích Svazku vysazovány keře a stromy v centrech obcí za účasti a pomoci veřejnosti. Partnerskou obcí je bavorská obec Mähring, jejích zástupci a občané se zůčastnili zatím všech čtyř akcí, které proběhly v obcích Valy, Velká Hleďsebe, Vlkovice a Stará Voda.

Projekt se setkal jak u obcí, tak u veřejnosti s velmi příznivým ohlasem, možnost pomoci své obci při jejím zkrášlování přivítali jak dospělí, tak děti. Cílem projektu je také navázání komunikace a kontaktů s obyvateli partnerské obce Mähring - během výsadeb mají lidé možnost popovídat si se zahraničními hosty, ať už se znalostí nebo bez znalosti jazyka - platí skutečnost, že kdo se chce domluvit, tomu se to daří.

Výsadba stromů a keřů je ve všech obcích součástí jejich dlouhodobého konceptu rozvoje a obnovy prostranství.

V sobotu 28. září je na programu od 10 jhodin dopoledne výsaedba v obci DOlní Žandov, od 13 hodin v Lázních Kynžvartu.

Další sobotu, 5. října 2013, se můžete přijít podívat nebo pomoci do obce Tři Sekery v 10 hodin, a do obce Drmoul ve 13 hodin.

Všechny akce jsou spojené s výstavou fotografií, které dodali občané obcí, a s malým občerstvením.

Více informací naleznete zde: www.marianskolazensko.org/spolecna-vysadba-zelene/

 

Výsadba ve Valech 7. září 2013

 

Výsadba ve Velké Hleďsebe 7. září 2013

 

Výsadba ve Vlkovicích 14. září 2013

 

Výsadba ve Staré Vodě 14. září 2013

 

 

    

Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj

Investice do vaší budoucnosti

 

Kofinanziert durch die Europäische Union aus dem Europäischen Fonds für regionale Entwicklung

Investition in Ihre Zukunft