Společné cvičení hasičských sborů na hranici u Nového Mohelna

23.06.2014 12:21

V sobotu 21. června 2014 se konalo na hranici České republiky a Bavorska, u obce Nové Mohelno, společné cvičení hasičských sborů Mähringu, Neualbenreuthu a Staré Vody. Cílem cvičení bylo získání zkušeností pro případný společný zásah v blízkosti hranice. Velitelé všech sborů naplánovali průběh cvičení a rozdělili úkoly pro jednotlivé týmy.

Potok nesoucí jméno Muglbach (Mohelenský potok) a protékající pod dlouhou strání zásoboval čerpadla vodou, jednotlivé týmy propojily svou techniku a cílem bylo zajistit hašení na vrcholu stráně, na území zmizelé obce Neumugl - Nové Mohelno.

Technický průběh cvičení dopadl na výbornou, nevyskytl se žádný problém ani s technikou, ani s komunikací. 

O organizaci cvičení se postarala obec Stará Voda v čele se starostkou a místostarostou, zástupce Mariánskolázeňska, na německé straně zastřešil cvičení starosta obce Neualbenreuth a zdravici zaslal místostarosta obce Mähringu. Společnému snažení všech dobrovolníků požehnal farář římskokatolické farnosti Mariánské Lázně, otec Řehoř.

 

Fotogalerie ze cvičení u Nového Mohelna v sobotu 21. června 2014: