Společně do školy 2020 zrušeno - COVID-19

18.04.2020 10:38

Již podruhé připravil projektový tým Mariánskolázeňska pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče projekt Společně do školy v rámci realizace projektu MAP II (Místní akční plán) – Vzdělávání na Mariánskolázeňsku. Navázali jsme na loňský kladný ohlas. Ředitelky MŠ oslovily rodiče, lektorskou část tvořily učitelky 1.st. ZŠ. Celý projekt byl rozdělen do šesti výukových lekcí.

Do projektu se přihlásilo celkem 69 rodičů se svými potomky. Setkání se konala v Základních školách JIH, Úšovice a Velká Hleďsebe. K naší velké lítosti jsme museli ale z důvodu vyhlášení nouzového stavu projekt ukončit. I přes zkrácené setkání doporučili speciální pedagogové PaedDr. Hálová, Mgr. Borka a Mgr. Zímová některým rodičům odklad školní docházky.

Rádi bychom uskutečnili závěrečné setkání se všemi dětmi a rodiči až se situace vyjasní a všechny nás přestane ohrožovat nebezpečný vir. Prozatím jsme nabídli rodičům možnost konzultace se speciálním pedagogem a odbornou radu po telefonu týkající se dané problematiky. Tuto možnost doposud využilo deset rodičů.

Děkuji všem zapojeným pedagogům - lektorům, rodičům a ředitelkám škol za spolupráci na projektu.

Mgr. Jana Čížková, hlavní manažer projektu