Tisková zpráva k Olympiádě dovedností mateřských škol

20.06.2019 11:29

TISKOVÁ ZPRÁVA

2. OLYMPIJSKÉ HRY DOVEDNOSTÍ MATEŘSKÝCH ŠKOL V ORP MARIÁNSKÉ LÁZNĚ ZE DNE 16. června 2019

V úterý 16. června 2019 se na sportovišti bezprostředně sousedícím se ZŠ Úšovice uskutečnily druhé Olympijské hry dovedností mateřských škol v ORP Mariánské Lázně určené pro děti předškolního věku. Akce se zúčastnilo deset mateřských školek - MŠ Křižíkova, MŠ Úšovice, MŠ Velká Hleďsebe, MŠ Tři Sekery, MŠ Drmoul, MŠ Trstěnice, MŠ Dolní Žandov, MŠ Třešňovka, MŠ Vora, MŠ Lázně Kynžvart a přípravná třída ZŠ Vítězství, a to v celkovém počtu 319 dětí včetně svého pedagogického doprovodu.

Soutěžilo se celkem v deseti bodovaných dovednostech, které byly doplněny o jednu nebodovanou disciplínu, kde se děti seznamovaly s moderním prvkem snag golf. Jedenáct stanovišť perfektně připravili žáci 8. a 9. třídy ZŠ Úšovice pod vedením svého pedagoga Vladimíra Kafky, kteří následně provedli v určeném pořadí jednotlivé skupiny dětí  stanovišťmi. Celý dopolední program byl zahájen v 8:45 hodin rozcvičkou za účasti všech dětí a v průběhu celé akce bylo pro účastníky připraveno občerstvení. Organizátoři mysleli také na hladký zdravotní průběh akce, proto byli přítomni členové neziskové organizace TRIACONT a pro děti byly nachystány stínící stany, kde bylo možné si odpočinout. Děkujeme za jejich zapůjčení obci Trstěnice a technickou pomoc pracovníkům obce Velká Hleďsebe. V 11:15 hodin nastal čas pro slavnostní vyhlášení výsledků jak v rámci jednotlivých disciplín, tak z pohledu celkového pořadí všech zúčastněných skupin. První místo obsadila MŠ Vora, stříbrnou příčku si vybojovala přípravná třída ZŠ Vítězství a bronz patřil MŠ Lázně Kynžvart, nepopulární čtvrté místo obsadila MŠ Třešňovka a dvě pátá místa patřila MŠ Křižíkova a MŠ Trstěnice, všichni byli odměněni věcnými cenami. Všechny děti bez ohledu na pořadí si domů hrdě odnesly medaile a diplom, který jim bude tuto krásnou akci připomínat.

Poděkování patří ZŠ Úšovice v čele s Vladimírem Kafkou, členovům neziskové organizace TRIACONT a realizačnímu týmu MAP II, díky kterým měla tato akce velký úspěch a velmi pozitivní odezvu jak od dětí tak od pedagogů.

Fotogalerie k shlédnutí zde: https://dancaml.rajce.idnes.cz/2._Olympiada_deti_z_materskych_skol_v_ORP_Marianske_Lazne

 

DANIELA RADOVÁ – manažer implementace MAP II