Titul Starosta roku 2014 putuje do obce Tři Sekery

30.10.2014 12:22

Soutěž „Nejlepší starosta / primátor 2010-2014“ uspořádal pod záštitou prezidenta republiky Miloše Zemana poprvé v historii Svaz měst a obcí ČR. S cílem: vybrat starosty a primátory, kteří se v letech 2010-2014 nejvíc zasloužili o rozvoj svého města či obce, zlepšili jejich zázemí, infrastrukturu, životní prostředí, podmínky pro podnikání či informovanost občanů, a přispěli tak ke zvýšení kvality života obyvatel České republiky.

Do soutěže se přihlásilo nebo bylo nominováno na tři sta lidí. Ve dvou kolech je hodnotila odborná porota tvořená ze zástupců státní správy, akademické sféry i soukromého sektoru. Posuzovala jejich osobní přínos pro město či obec, přístup k funkci starosty či primátora a rovněž výsledky jejich činnosti. Vítězové dostali originální cenu z čirého křišťálu a akvamarínu ve tvaru trojúhelníku symbolizující stoupání vzhůru za světlem. Nejen cenu pak dokreslilo zlatočerné logo soutěže - elegantní písmeno S (Starosta) v podobě stuhy zakončené ozdobným prvkem (hvězdičkou) jako „starosta s hvězdičkou“.

Titul Starosta roku Karlovarského kraje získala starostka obce Tři Sekery, paní Dagmar Strnadová, která je zároveň předsedkyní výkonné rady Dobrovolného svazku obcí Mariánskolázeňsko.

Srdečně gratulujeme a těšíme se na další spolupráci.

 

Podrobné informace naleznete zde.

 

 

Článek MF Dnes ke stažení zde.