Přeshraniční turnaj "Člověče nezlob se"

14.04.2014 10:40
Zástupce Svazku obcí Mariánskolázeňsko se zúčastnil dne 9. dubna 2014 přeshraničního turnaje ve hře Člověče nezlob se, který pořádal spolek „Zlatá cesta“, sídlící ve městě Altenstadt v Horní Falcku (Bavorsko). 
Tento rok se konal již čtvrtý ročník turnaje, a protože hra „Člověče nezlob se“ shodou okolností tento rok slaví 100 let svého trvání, byl turnaj rozšířen. Starostové obcí a měst Horní Falce, Dolních Bavorska, západních a středních Čech předehráli v týmovém turnaji body pro následující turnaj škol, který se konal druhý den.  Žákovského turnaje na 200 dětí a 50 pedagogů. Motto turnaje – nehrajeme proti sobě, ale společně – symbolizuje myšlenku společných kontaktů a přeshraniční spolupráce, kterou se daří i díky takovýmto akcím rozvíjet. 
Žáci základní školy z Nabburgu připravili pro hosty krátkou prezentaci města, která seznámila hosty s historií i současností tohoto krásného města. Krásné moučníky – hru Člověče nezlob se, připravili také žáci z Nabburgu.
Během setkání jsme měli možnost se opět sejít s partnery, se kterými spolupracujeme v rámci přeshraničních projektů, a navázané kontakty budeme moci využít pro rozvoj těchto vztahů.