Už se nemohly dočkat...

19.06.2021 13:16

Kdo? Děti z mateřských škol v Mariánských Lázních a okolí, pro které organizace MAP Mariánskolázeňsko připravila Olympijské hry dovedností. A to přesně pro desetičlenné týmy předškoláků. Přihlásilo se celkem 13 mateřských škol a 1 přípravná třída. Ty se sešly ve čtvrtek 17. 6. 2021 v 9:00 hodin na stadionu Viktorie ML, aby poměřily své dovednosti v nejrůznějších disciplínách jako např. dovednostní překážková dráha, přesný hod míčkem do kruhu, přenášení karet brčkem, společné udržení míče na kouzelné plachtě, hod raketkou do dálky, vedení míče nohou a kop na bránu, apod. Všechny tyto disciplíny vymyslel a pro děti připravil pan učitel Vladimír Kafka (ZŠ JIH ML). Nežli začala samotná olympiáda, přivítal všechny pan místostarosta Miloslav Pelc, hlavní organizátorka akce paní Jana Čížková (MAP) a nakonec samotnou olympiádu zahájil právě pan učitel Kafka. Před soutěžením se však šli všichni rozcvičit (včetně fandících dětských diváků). Celkem se na ploše hřiště objevilo více než 250 dětí. Na bezpečnost žáků dohlížela v rámci spolupráce i hlídka Městské policie ML. O zázemí se perfektně postaraly další organizátorky MAP – Lucie Jungová, Lenka Woldertová, Daniela Radová, Daniela Morávková a Alena Hálová. V nesmírném horku si mohly jednotlivé týmy posedět pod stromy na „piknikových dekách“ (které si nakonec odnesly do svých školek), napít se nebo lehce posvačit. Radost udělaly i sladké melouny. Aby soutěžení probíhalo plynule, pomáhali s organizací i žáci z devátých tříd ZŠ JIH. A kdo vyhrál? Všechny přítomné týmy. Byla radost sledovat zápolení a nasazení všech dětí. Odměnou jim byla medaile a diplom, které si hrdě odnášely domů. Vše bude zdokumentováno panem Bohumilem Chladem (TV ML) a my si budeme moci připomenout některé okamžiky této velmi povedené akce. Už se těšíme na další ročník!

Fotogalerie k shlédnutí zde.

Alena Hálová, MAP Mariánskolázeňsko