Valy - Vesnice roku 2016 v Karlovarském kraji

08.08.2016 14:50

Dne 5. 8. 2016 byly v obci Valy slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže Vesnice roku 2016 v Karlovarském kraji. O prestižní titul letos usilovalo devatenáct obcí z našeho regionu.

Cílem soutěže, kterou každoročně vyhlašuje Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Ministerstvo zemědělství ČR, Svaz měst a obcí ČR a Spolek pro obnovu venkova ČR, je vyzdvihnout aktivity obcí, jejich představitelů a obyvatel, kteří se snaží nejen zvelebovat svůj domov, ale rozvíjejí i místní tradice a zapojují se do společenského života v obci. Z Chebska se do letošního klání zapojil Hazlov, Křižovatka, Podhradí, Poustka, Skalná, Trstěnice, Tuřany a Valy. Sokolovsko zastupovaly Těšovice, Dolní Rychnov a Vintířov a Karlovarsko Andělská Hora, Boží Dar, Dalovice, Hroznětín, Krásné Údolí, Nové Hamry, Sadov a Smolné Pece.

Vítězem krajského kola a držitelem Zlaté stuhy se nakonec stala členská obec Dobrovolného svazku Mariánskolázeňska  - Valy u Mariánských Lázní. Čestné uznání za inovativní přístup a kreativitu projektu šetrného k životnímu prostředí obdržela další členská obec Svazku - obec Trstěnice. Gratulujeme.

Celostátní kolo, do kterého postupují vítězové krajských kol, proběhne na přelomu měsíce srpna a září. Vítěz a nositel titulu Vesnice roku 2016 bude vyhlášen 17. září na Jarmarku venkova v Luhačovicích.