Večer muzikálových melodií v kostele ve Vysoké

02.09.2013 09:38

V sobotu 31. srpna 2013 se v ruině kostela sv. Jana Křtitele ve Vysoké, místní části obce Stará Voda, konal již druhý ročník večera muzikálových melodií, které zazněly v podání zpěváků Michaely Noskové, Elišky Ochmanové, Jana Kopečného, Lukáše Randáka a Oty Teubera.

Na koncertě se sešla bezmála stovka posluchačů, kteří se sjeli nejen z obcí Mariánskolázeňska, ale i z několika obcí v nedalekém Bavorsku. Kulisa kostela tvořila krásný rámec velmi známým a oblíbeným melodiím. Bylo to již druhé netradiční setkání s muzikálovými melodiemi v prostředí církevní památky, která se díky své poloze a historii dnes stává symbolem hledání cesty k porozumění, usmíření a zároveň k rozvoji spolupráce a kontaktů na obou stranách česko-bavorské hranice.