Setkání bez hranic

Název projektu: Setkání bez hranic

Číslo projektu: DF/EÚS/EGR/0123 

Dotační titul: Program přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká republika - Svobodný stát Bavorsko 2014-2020, Dispoziční fond 

Termín realizace: 2019-2021

Rozpočtové náklady projektu: 7.460,26 EUR

Předpokládaná výše dotace: 85 %  

 

Dobrovolný svazek obcí Mariánskolázeňsko navazuje na dosavadní vzájemnou spolupráci a všestranný rozvoj s bavorským sdružením obcí IkomStiftland. Připravovaný projekt se zaměřuje na posílení vzájemné spolupráce a partnerství mezi českými a německými partnery a na zvýšení informovanosti o životě  v příhraničních oblastech. A to formou setkání u příležitosti 30. let otevření hranic a pádu železné hranice a nemalým interním výročím bude i 17. výročí činnosti Dobrovolného svazku obcí Mariánskolázeňska.

 

Aktivity projektu:

 

Výstava společných projektů Mariánskolázeňska a Ikom Stiftland 

Výstava společných projektů obou mikroregionů, která se konala 7. 8. 2021, přiblížila hostům bohatou činnost a představila projekty, které byly společně realizovány, počínajíce fotosoutěží, přes sportovní utkání v nohejbalu, sázení zeleně na obou stranách česko-bavorské hranice, až po vzájemná setkávání občanů a zastupitelů příhraničních obcí.

Tiskovou zprávu naleznete zde.

Fotodokumentace zde.

 

Slatinský běh 2020

V sobotu 19. 9. 2020 se bude konat již VII. ročník Slatinského běhu.

 

VI. ročník Slatinského běhu se konal v sobotu 21. 9. 2019. Dle předpovědi počasí jsme byli připraveni na slunečné počasí. Což se nakonec potvrdilo a sluníčko nabilo účastníky k nejlepším běžeckým výkonům. Účast v letošním ročníku zůstala stejná jako v loňském ročníku. Co nás více těší, že někteří účastníci a jejich doprovod se stále vracejí a pochvalují si přátelskou atmosféru přeshraničního běhu. Celkem startovalo 21 běžců ve třech kategoriích - dětí (6 účastníků), ženy (9 účastnic), muži (6 účastníků). V mužské kategorii se na startovní dráhu postavili dva zástupci na elektrokolech. Samozřejmě, že jejich výkon poháněný elektřinou nemohl zasáhnout do celkového umístění v kategorii mužů. Oba bavorští účastníci přesto obdrželi speciální ocenění. Tak jako v minulých ročnících se na startovní čáru postavili i účastníci z německé strany. Trasa pro dospělé měřila 5 km, trasa pro děti byla dlouhá 2,5 km. Trasa závodu vedla opět na hranici České republiky a Bavorska, na území zaniklé obce Slatina a na území obce Mähring. Obě trasy vedly přes státní hranici na území Bavorska. I tentokrát si účastnící vyzkoušeli hod granátem, střelbu ze vzduchovky na stanovené cíle a těsně před cílem ještě i jednoduché plazení. Všichni účastníci zvládli připravené disciplíny výtečně. Odměnou pro ně byla jako každoročně medaile, diplom a drobné dárky. Drobné dárky nám poskytla Policie ČR. Za to jim patří velké poděkování. Letos jsme všechny účastníky obdarovali i „speciálními dárky“, a to produkty regionálních prodejců. Na všechny čekalo v cíli zdarma občerstvení v podobě teplých a studených nápojů, ochutnávka regionálních potravin a na ohni opečený špekáček. 

Tisková zpráva v CZ zde.

Tisková zpráva v DE zde.

Plakát ke stažení v CZ zde.

Plakát ke stažení v DE zde.

Fotogalerii naleznete zde.

Výsledky závodu:

Kategorii děti - startovní listina zde.

Kategorie žen - startovní listina zde.

Kategorie muži - startovní listina zde.

Slatinský běh 2019

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
V sobotu 21. 9. 2019 se konal již VI. ročník Slatinského běhu.

 

V. ročník Slatinského běhu se konal v sobotu 22. 9. 2018. Dle předpovědi počasí jsme byli připraveni na studené a větrné počasí. Což se nakonec potvrdilo, ale určitě jsme všichni uvítali, že se nakonec nepotvrdilo deštivé počasí. I když byla menší účast, než v minulých ročnících, o to víc nás těší, že někteří účastníci se stále vracejí a pochvalují si atmosféru přeshraničního běhu. Celkem startovalo 21 běžců ve třech kategoriích - děti (5 účastníků), ženy (9 účastnic), muži (7 účastníků). Tak jako v minulých ročnících se na startovní čáru postavili i účastníci z německé strany. Trasa pro dospělé měřila 5 km, trasa pro děti byla dlouhá 2,5 km. Trasa závodu vedla opět na hranici České republiky a Bavorska, na území zaniklé obce Slatina a na území obce Mähring. Obě trasy vedly přes státní hranici na území Bavorska. I tentokrát si účastnící vyzkoušeli hod granátem a střelbu ze vzduchovky na stanovené cíle.

Na všechny čekalo v cíli zdarma občerstvení v podobě teplých a studených nápojů, výborného štrůdlu a na ohni opečeného špekáčku. Pro vítěze jednotlivých kategorií bylo připraveno slavnostní vyhlášení, kdy všichni běžci obdrželi medaile, diplomy a drobné dárky.

Pro účastníky bude tak jako každý rok zajištěno občerstvení.

Start závodu v sobotu 21. 9. 2019 je v 10:00 hodin.

Tisková zpráva ze dne 23. 9. 2019 ke stažení zde.

Pressebericht vom 23. 9. 2019 zum Download finden Sie hier. 

Fotogalerii naleznete zde.

Výsledky závodu:

Kategorie děti - startovní listina zde.

Kategorie žen - startovní listina zde.

Kategorie muži - startovní listina zde.

 

 

 

Pozvánka na Slatinský běh 2019_CZ ke stažení zde.

Pozvánka na Slatinský běh 2019_DE ke stažení zde.