Slatinský běh - VIII. ročník

V sobotu 18. 9. 2021 se bude konat již VIII. ročník Slatinského běhu.
 
VII. ročník Slatinského běhu se konal v sobotu 19. 9. 2020. Počasí nám přálo a stejně jako loni slunečné počasí podpořilo sportovní výkony. Účast v letošním ročníku byla stejná jako v loňském a předloňském ročníku. Co nás víc těší, že někteří účastníci a jejich doprovod se stále vracejí a pochvalují si přátelskou atmosféru přeshraničního běhu. Celkem startovalo 21 běžců ve třech kategoriích - dětí (9 účastníků), ženy (5 účastnic), muži (7 účastníků). Tak jako v minulých ročnících se na startovní čáru postavili i účastníci z německé strany. Trasa pro dospělé měřila 5 km, trasa pro děti byla dlouhá 2,5 km. Trasa závodu vedla opět na hranici České republiky a Bavorska, na území zaniklé obce Slatina a na území obce Mähring. Obě trasy vedly přes státní hranici na území Bavorska. I tentokrát si účastnící vyzkoušeli hod granátem, střelbu ze vzduchovky na stanovené cíle a těsně před cílem ještě i jednoduché plazení.
Všichni účastníci zvládli běh i disciplíny výborně. Odměnou pro ně byla medaile, účastnický list a také občerstvení v podobě teplých a studených nápojů, sladkého pohoštění a ovoce. Na závěr akce si všichni opékali špekáčky, které po takových výkonech přišly každému vhod.
 
Plakát ke stažení zde.

Slatinský běh - VII. ročník

V sobotu 19. 9. 2020 se bude konat již VII. ročník Slatinského běhu.

 

VI. ročník Slatinského běhu se konal v sobotu 21. 9. 2019. Dle předpovědi počasí jsme byli připraveni na slunečné počasí. Což se nakonec potvrdilo a sluníčko nabilo účastníky k nejlepším běžeckým výkonům. Účast v letošním ročníku zůstala stejná jako v loňském ročníku. Co nás více těší, že někteří účastníci a jejich doprovod se stále vracejí a pochvalují si přátelskou atmosféru přeshraničního běhu. Celkem startovalo 21 běžců ve třech kategoriích - dětí (6 účastníků), ženy (9 účastnic), muži (6 účastníků). V mužské kategorii se na startovní dráhu postavili dva zástupci na elektrokolech. Samozřejmě, že jejich výkon poháněný elektřinou nemohl zasáhnout do celkového umístění v kategorii mužů. Oba bavorští účastníci přesto obdrželi speciální ocenění. Tak jako v minulých ročnících se na startovní čáru postavili i účastníci z německé strany. Trasa pro dospělé měřila 5 km, trasa pro děti byla dlouhá 2,5 km. Trasa závodu vedla opět na hranici České republiky a Bavorska, na území zaniklé obce Slatina a na území obce Mähring. Obě trasy vedly přes státní hranici na území Bavorska. I tentokrát si účastnící vyzkoušeli hod granátem, střelbu ze vzduchovky na stanovené cíle a těsně před cílem ještě i jednoduché plazení. Všichni účastníci zvládli připravené disciplíny výtečně. Odměnou pro ně byla jako každoročně medaile, diplom a drobné dárky. Drobné dárky nám poskytla Policie ČR. Za to jim patří velké poděkování. Letos jsme všechny účastníky obdarovali i „speciálními dárky“, a to produkty regionálních prodejců. Na všechny čekalo v cíli zdarma občerstvení v podobě teplých a studených nápojů, ochutnávka regionálních potravin a na ohni opečený špekáček. 

 

Plakát ke stažení zde.

Slatinský běh - VI. ročník

V sobotu 21. 9. 2019 se bude konat již VI. ročník Slatinského běhu.

V. ročník Slatinského běhu se konal v sobotu 22. 9. 2018. Dle předpovědi počasí jsme byli připraveni na studené a větrné počasí. Což se nakonec potvrdilo, ale určitě jsme všichni uvítali, že se nakonec nepotvrdilo deštivé počasí. I když byla menší účast, než v minulých ročnících, o to víc nás těší, že někteří účastníci se stále vracejí a pochvalují si atmosféru přeshraničního běhu. Celkem startovalo 21 běžců ve třech kategoriích - děti (5 účastníků), ženy (9 účastnic), muži (7 účastníků). Tak jako v minulých ročnících se na startovní čáru postavili i účastníci z německé strany. Trasa pro dospělé měřila 5 km, trasa pro děti byla dlouhá 2,5 km. Trasa závodu vedla opět na hranici České republiky a Bavorska, na území zaniklé obce Slatina a na území obce Mähring. Obě trasy vedly přes státní hranici na území Bavorska. I tentokrát si účastnící vyzkoušeli hod granátem a střelbu ze vzduchovky na stanovené cíle.

 

Na všechny čekalo v cíli zdarma občerstvení v podobě teplých a studených nápojů, výborného štrůdlu a na ohni opečeného špekáčku. Pro vítěze jednotlivých kategorií bylo připraveno slavnostní vyhlášení, kdy všichni běžci obdrželi medaile, diplomy a drobné dárky.

Start závodu je v 10:00 hodin.

Pro účastníky bude tak jako každý rok zajištěno občerstvení.Více  informací naleznete zde.

Slatinský běh - V. ročník

V sobotu 22. 9. 2018 se bude konat již V. ročník Slatinského běhu.

IV. ročník Slatinského běhu se konal za příjemného slunečného počasí a všichni přítomní byli příjemně naladěni. I když byla menší účast, než v minulých letech o to úžasnější byla vzájemná komunikace a atmosféra. Strávili jsme nádherný den v překrásné krajině, která je nedotčená průmyslem a civilizací. Celkem startovalo 26 běžců ve třech kategoriích – děti (6 účastníků), ženy (9 účastnic), muži (11 účastníků).  Zaběhat si přišli i 2 ženy, jedno dítě a jeden muž z německé strany (trasa je nedaleko hranic ze SRN). Na trati, která měřila 5 km pro dospělé a 2,5 km pro děti čekal závodníky opět hod granátem, střelba ze vzduchovky a těsně před cílem ještě i jednoduché plazení.


Více informací naleznete zde.

Slatinský běh - IV. ročník

V sobotu 23. 9. 2017 se bude konat IV. ročník Slatinského běhu.  Ve třetím ročníku nás mile překvapil i velký zájem ze strany závodníků. Celkem startovalo 41 běžců ve třech kategoriích – děti (12 účastníků), ženy (15 účastnic), muži (14 účastníků). Zaběhat si přišlo i 7 německých občanů. I pro nás to bude překvapení, jaký počet běžců se na startu postaví letos. I tentokrát povede závod Slatinského běhu na hranice České repuliky a Bavorska. Trasa závodu pro dospělé měří 5 km a trasa pro děti je dlouhá 2,5 km.

Více  informací naleznete zde.
 
 

Slatinský běh - III. ročník 

V sobotu 24. 9. 2016 se bude konat III. ročník Slatinského běhu. Předešlé dva ročníky přinesly řadu zkušeností i nových nápadů, proto už se moc těšíme na třetí ročník. I letos budou na běžecké trase připraveny doplňující disciplíny. Se zdravotnickým dohledem pomůže Royal Rangers a samozřejmě nachystáme i občerstvení.
V následujících dnech umístíme i pozvánku s podrobnějšími informacemi. 
 
Bližší informace budou průběžně umisťovány i zde

 

Slatinský běh - II. ročník

V sobotu 26. září 2015 se bude konat II. ročník Slatinského běhu. Po prvním "testovacím" ročníku, který byl zkouškou a "průzkumem trhu" jsme se rozhodli pokusit se založit malou tradici a připravit druhý ročník běhu, tentokrát již s cennými zkušenostmi.
Přesto, že na prvním ročníku nebyla až tak velká účast běžců, ti, kteří se odhodlali, byli nadšeni a akce se jim moc líbila.
I tentokrát bude Slatinský běh přeshraniční, s několika disciplínami. Samozřejmě, že bude zajištěn zdravotnický dohled (Royal Rangers) a po odvedených sportovních výkonech i zasloužené pohoštění.
Podrobnosti budou zveřejněny včas.
 
Těšíme se na Vaši účast!
 

 

 

Slatinský běh - I. ročník

Na první říjnovou sobotu připravil Dobrovolný svazek obcí Mariánskolázeňsko 1. ročník přeshraničního "Slatinského běhu".
Pokusili jsme se vytyčit pro běžce zajímavou trasu, která nebyla úplně jednoduchá, výškový profil sliboval trochu námahy při běhu po signálce, a zpestření ve formě tří disciplín - hodu granátem, střelbě ze vzduchovky a plazení "pod hraničními dráty". Start a cíl běhu byl na území bývalé obce Slatina u altánku, trasa byla dlouhá 5 km, zhruba polovina vedla po českém území a druhá polovina po území sousedního Bavorska, obce Mähring.
 
Protože se v tuto sobotu konalo jak v českém, tak bavorském příhraničí více zajímavých akcí, počet běžců byl poměrně malý, diváci převažovali, ale alespoň jsme tak měli možnost nasbírat cenné zkušenosti s organizací takovéto sportovní akce. 
 
Zde přinášíme výsledky běhu:
 
Jméno Obec Čas Místo
Podzimek Tomáš Valy 00:27:52 1.
Strnad David Valy 00:34:57 2.
Hrdličková Marta Tři Sekery 00:41:15 3.
Zeitler Benjamin Plössberg 00:44:14 4.
Lárová Marie Tři Sekery 00:49:51 5.
Procházková Eva Stará Voda 00:56:00 6.
Procházková Eva ml. Stará Voda 01:03:24 7.

                                Všem běžcům srdečně gratulujeme.

Samozřejmě - jak už je u nás zvykem - účastníky čekalo během závodu pohoštění ve formě výborného guláše, kávy, čaje a moučníku. 

Chceme touto cestou poděkovat všem, kteří nám s organizací Slatinského běhu pomohli: starostům obcí Stará Voda - Evě Procházkové, Valů - Quido Vlkovi, Velké Hleďsebe - Bohumilu Kovaříkovi a Tří Seker - Dagmar Strnadové, záchranné službě Royal Rangers, která naštěstí nemusela zasahovat, ale postarala se o dobrý pocit bezpečí; dobrovolníkům, kteří zajišťovali službu u startu/cíle a u jednotlivých disciplín; zastupiteli obce Mähring Franzovi Schönerovi, který pomohl s organizací na bavorské straně a všem závodníkům, kteří našli odvahu v říjnovém sobotním dopoledni včas vstát a proběhnout se. Závodníci hodnotili akci velmi pozitivně, což nás podpořilo v chuti připravit druhý ročník běhu. Ve spolupráci s bavorskou stranou plánujeme další běh na září roku 2015, čímž se už teď těšíme na zajímavý den se sportem a zábavou.
 
 
 
Start a cíl Slatinského běhu
 
David Strnad
 
Eva Procházková ml.
 
Benjamin Zeitler
 
Marie Lárová
 
Marta Hrdličková
 
Eva Procházková
 
Tomáš Podzimek
 
Záchranná služba Royal Rangers
 
Pohoda po závodě
 
 
Další fotografie naleznete také na neoficiálních stránkách obce Tři Sekery: zde