Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Mariánskolázeňsko
Tři Sekery

Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

Festival Sommerlounge 2023 v Selbu: Společná účast Svazku Mariánskolázeňsko s okresem Bayreuth

Festival Sommerlounge 2023 v Selbu

Festival Sommerlounge 2023 v Selbu

V roce 2023 se v rámci Bavorsko-českých týdnů přátelství uskutečnil festival přeshraničního setkávání Sommerlounge Fichtelgebirge, a to na Goldbergu v Selbu.

Návštěvníky čekal 3. srpna 2023 bohatý program, který zval k přeshraničním setkáním ve Smrčinách a měl co nabídnout každému. Tato setkání, překračující hranice států, jsou v dnešním rychle se vyvíjejícím světě stále důležitější.

Na pozvání okresu Bayreuth jsme se zúčastnili tohoto festivalu ve společném stánku.  S okresem Bayreuth spolupracujeme od roku 2022 na projektech v oblasti vzdělávání, mobility a turismu, v plánu jsou další projekty a mezi partnery probíhají četná setkání a workshopy.

Novou formou letošní Sommerlounge byly tematické pavilony, kde bylo možnost diskutovat o tématech počínaje historií příhraničních území přes turistický potenciál se zaměřením na cyklistiku, lázeňství, porcelán až po festival v amfiteátru Luisenburg ve Wunsiedelu s aktuálním muzikálem „Operace Kámen“, který vznikl podle knihy české badatelky a spisovatelky Václavy Jandečkové.

U společného stánku jsme díky bohaté účasti rozdali velké množství prospektů, zájem ze strany německých návštěvníků byl především o památky na území našeho mikroregionu Mariánskolázeňsko, o cyklistické trasy a mapy.

Příští rok bude nositelem tohoto festivalu právě okres Bayreuth s místem konání v jedné z obcí Smrčin s mottem „Přeshraniční přátelství“.

Festival Sommerlounge 2023 v Selbu

Tisková zpráva v CZ ke stažení zde.

Tisková zpráva v DE ke stažení zde. 

Přílohy

tiskova_zprava_Selb_3_8_2023.pdf

tiskova_zprava_Selb_3_8_2023.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 421,84 kB

tiskova_zprava_Selb_3_8_2023_DE.pdf

tiskova_zprava_Selb_3_8_2023_DE.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 574,28 kB

Publicita