Rovnou na obsah Rovnou na menu
Menu
Mariánskolázeňsko
Tři Sekery

Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

Nadace The Kellner Family Foundation - ZŠ Tři Sekery

Nadace The Kellner Family Foundation - ZŠ Tři Sekery

Tisková zpráva

Vážení rodiče a přátelé školy
Dovolte mi, abych Vám sdělila následující, pro nás velmi významnou skutečnost.

V druhé polovině loňského školního roku nás požádal svazek obcí Mariánskolázeňsko o pomoc a podporu při realizaci adaptačních skupin spojených s příchodem vyššího počtu žáků z válkou zasažené Ukrajiny. Rádi jsme vyhověli a od září přijali tyto žáky k základnímu vzdělávání na naší malotřídní škole. V březnu 2023 nás velmi příjemně překvapil telefonát z Nadace The Kellner Family Foundation s nabídkou finanční podpory s ohledem na vysoký počet integrovaných ukrajinských žáků a kapacitní podmínky školy. Námi vypracované žádosti bylo vyhověno v plné výši a škola získala finanční podporu ve výši 741 808 Kč v rámci uzavřeného grantového řízení nadace. Tato částka bude využita dle rozpočtu na volnočasové aktivity, vzdělávání pedagogů, adaptační programy a modernizaci vybavení školy. Velmi si této podpory vážíme.

A ještě několik slov o nadaci, která si bezpochyby zaslouží naši pozornost, úctu a obdiv.

Nadace The Kellner Family Foundation | Rodinnou nadaci založili Renáta a Petr Kellnerovi s cílem podporovat především dlouhodobé vzdělávací projekty určené žákům základních škol a jejich učitelům, středoškolákům a vysokoškolákům. Nadace vyhledává a podporuje motivované děti a mladé lidi vyrůstající v podmínkách, které jim ztěžují nebo neumožňují přístup ke kvalitnímu vzdělání. Ročně nadace poskytne na dobročinné účely okolo 90 mil. Kč a řadí se mezi největší nefiremní nadace v ČR.

Publicita